Drahuška už je veselá

Pětiletou Drahušku přivedla do Klokánku Hostivice její babička dne 18. ledna 2011 s tím, že je to za trest. Uvedla, že už ji nechce, protože holka lže a krade jídlo, za to je trestána, ale nepomáhá to. Dívenka byla při příjmu hladová, zanedbaná, ve špinavém a potrhaném oblečení. Snědla dva talíře jídla a ptala se po dalším. Po vysvlečení jsme s hrůzou zjistili, že má promodralé a omrzlé nožičky i ručičky, na obličeji a po těle modřiny a jizvy a na chodidlech boláky a nafouklé bříško. Holčička byla ihned hospitalizována ve Fakultní nemocnici Motol, kde se jejího stavu rovněž zhrozili a vyjádřili obavu, jestli se vůbec podaří nožičky zachránit. To se naštěstí podařilo.
       Za Drahuškou docházela do nemocnice kromě „tety“ i sociální pracovnice Klokánku. Holčička se jim svěřila, že kradla jen jídlo, protože měla hlad. Za to dostávala prutem i páskem, často musela spát na půdě nebo ve sklepě. Děda (druh babičky) ji nechal stát naboso ve sněhu, když byla veliká zima, musela odklízet sníh, nosit kbelíky s uhlím a vodou, také musela chodit po žhavých uhlících, od toho má na chodidlech boláky. Říkala, že se bojí usnout, protože pořád musí stát u okna a dávat pozor, jestli si pro ni nejdou. Na babičku, která měla Drahušku svěřenu do pěstounské péče, a na jejího druha jsme podali trestní oznámení. Oba jsou již stíháni pro trestný čin týrání svěřené osoby ve zvýšené trestní sazbě s horní hranicí osmi let odnětí svobody. Zaráží nás, že v rodině i nadále byla ponechána osmiletá Drahuščina sestřenice, kterou má babička také svěřenu do pěstounské péče. Našemu podnětu, aby i ona byla svěřena do Klokánku a pěstounská péče babičky i k ní byla zrušena, soud nevyhověl s odůvodněním, že Městský úřad Černošice s tím nesouhlasí.
       Drahuška je v Klokánku velmi spokojená a po několika dnech už by v ní nikdo týrané dítě nehledal. V krátké době doslova rozkvetla a stala se z ní veselá, šikovná a povídavá holčička s jiskrou v oku. Doufáme, že se pro ni brzy najde milující náhradní rodina, která jí vynahradí to, co jí nedala rodina vlastní.