HARFANDĚNÍ OPĚT POMOHLO DĚTEM Z KLOKÁNKŮ

Čtvrtek 8. září 2016 se v galerii harfa nesl ve sportovním duchu. uskutečnil se zde již 4. ročník benefičního běhu pro dobrou věc harfandění, spolupořádaný Městskou částí Praha 9. celkem se zúčastnilo 1 079 běžců, kteří zdolali 5 757 kol. díky jejich běžeckému odhodlání získal Fond ohrožených dětí 575 700 korun pro klokánky. 

Návštěvníci Harfandění se kromě běhání mohli také zapojit do doprovodného Festivalu volnočasových aktivit, který současně probíhal na střeše Galerie Harfa. Na něm se děti i rodiče mohli dozvědět o zájmových a sportovních kroužcích, které lze na Praze 9 a v jejím blízkém okolí navštěvovat.

Trať Harfandění kolem Galerie Harfa a O2 areny byla vhodná i pro seniory, maminky s kočárky, rodiče s malými dětmi či osoby tělesně postižené. Za každé absolvované kolo putovalo Klokánkům 100 Kč. Akce zaznamenala rekordní počet účastníků – 1 079 – a díky jejich výkonům mohl předseda FOD Jan Vaněk přebrat od ředitele centra Pavla Skorčíka šek na 575 700 korun pro Klokánky. Celkem se uběhlo 7 456 km, což odpovídá vzdálenosti z Prahy do Pekingu.

Jsme velmi rádi, že se Harfandění skutečně stalo událostí, na kterou se lidé vrací každý rok. Děkujeme Městské části Praha 9 a všem partnerům za podporu, bez které bychom Harfandění nemohli uskutečnit. Těší nás, že se nám zatím každý rok daří věnovat Klokánkům větší částku, a už teď se těšíme na další ročník,“ říká Silvie Soukalová za Galerii Harfa.

Za finanční podporu celé akce patří dík partnerům Harfandění: investiční skupině WOOD & Company - akcionář Galerie Harfa, společnostem PRE, PORR, METROSTAV, Rilancio, M2C, AB Facility Cleaning a FINEP. Dík za mediální podporu patří rádiu Bonton, Českému rozhlasu Regina a portálu emimino.cz.

www.galerieharfa.cz

harf_2016_1.jpg
harf_2016_2.jpg
harf_2016_3.jpg
 harf_2016_4.jpg