Splněná přání

Splněná přání, rozzářené dětské oči – to byly Vánoce v našich Klokáncích 

Letošní Vánoce byly jedny z nejkrásnějších, které naše děti v Klokáncích prožily. Tety je společně s nimi připravovaly po celý advent. V Klokánčích bytech se peklo, uklízelo, psalo Ježíškovi jako v každé jiné rodině. Všude vládlo napětí – přinese mi Ježíšek, to co jsem přál?

První nadílka přišla přímo z hradu. 17. prosince pozval prezident republiky předsedu FOD Jana Vaňka, aby mu předal šek na částku 2,5 milionu korun. A obdaroval nejen FOD, ale i jedno z dětí, které mu přinesly drobné dárečky. Prezident si totiž všiml, že jeden z malých gratulantů má ten den narozeniny a nechal mu upéct dort, který mu v přímém televizním přenosu předal.

Děkujeme pane prezidente jak za finanční dar, tak i za malého Kristiána, který od Vás dostal ten nejkrásnější dárek k narozeninám!

Sváteční dny pak vyvrcholily na Štědrý den, kdy děti netrpělivě čekaly na zazvonění zvonečku, který jim oznámil, že i do jejich Klokánku dorazil Ježíšek. Dočkala s i šestiletá Melisa, která si napsala Ježíškovi o panenku. A protože je Melisa černoška, tety si moc přály, aby panenka byla také černoušek. Bohužel na internetu, kde takové miminko- černouška našly, bylo moc drahé. Jaké bylo jejich překvapení, když mezi stovkou balíčků – splněných přání- od sponzora byl pro Melisu jeden, který, když ho rozbalila, ukrýval krásné černé miminko! A to i tety uvěřily na Ježíška.

Všechna přání se dětem mohla splnit jen díky všem, kteří před Vánoci připravili akce jako například Stromy splněných přání, vánoční stromečky pro Klokánky, sbírky v místech, kde máme Klokánky, díky městským úřadům, které přispěly Klokánkům na nákup nejen dárků, ale i potravin a dalších potřebných věcí. Řada akcí na podporu Klokánků se konala v rámci sportovních nebo kulturních akcí pořádaných v předvánočním čase.

Všem patří náš velký dík. Velký dík také patří všem, kteří přispěli na vánoční sbírku FOD a stále na ní přispívají. Všechny tyto prostředky byly a budou použity na zajištění potřeb dětí v Klokáncích. A věřte, že ty rozzářené a šťastné dětské oči jsou tou největší odměnou, za každý projev podpory a sympatie.

il_fot_1.jpg il_fot_2.jpg

Ilustrační fotografie