Sabrina

Šestnáctiletá Sabrina měla všechno. Krásný pokoj vybavený nejmodernějšími přístroji. Mobilní telefon za 30 tisíc korun a oblečení těch nejprestižnějších značek. Její pokus o sebevraždu všechny šokoval. Vždyť si nikdy nikomu nestěžovala! 

„Neměli jste mě zachraňovat. Nechci žít!“ řekla psycholožce v nemocnici. Trvalo dlouho, než se svěřila se svým děsivým tajemstvím. Přítel její matky ji už několik let sexuálně zneužívá. V rodinné vile s bazénem jí zřídil pokoj naproti své pracovně a tak měl Sabrinu pod dohledem. Sabrinina matka nic netušila. Byla hrdá, že si dokázala najít a udržet bohatého a úspěšného muže.

„Máma se nesmí o ničem dozvědět. Už spoustu let nepracuje a je odkázaná na jeho příjem! Skončila by na ulici. Víte, ON je hrozně zlý!“ Vysvětlovala Sabrina svoje dlouholeté mlčení. Matčin partner ji v tom utvrzoval. Bylo to prostě jejich společné tajemství! Sabrina po propuštění z nemocnice odešla do Klokánku. Matka totiž bydlela, po odchodu od přítele, provizorně u kamarádky. Hledala si práci a nějaký levný podnájem. Neměla nic. Přítel ale předstíral, že všechno je jen pustá lež.

„Ta mrcha si to na mě vymyslela, protože jsem jí nechtěl koupit další mobil!“ tvrdil a hned jeho další návštěva Klokánku se neobešla bez výhrůžek: „Jestli nepustíte Sabrinu okamžitě domů, podám na vás žalobu!“ rozčiloval se, ale marně. Dle zákona musí být zneužívání, o kterém se občan dozví, oznámeno orgánům činným v trestním řízení. Klokánek tedy podal trestní oznámení, ale co se s dívkou dělo dál, se nedozvěděl. Sabrina odešla s matkou a již nikdy se s nikým nekontaktovala. Chtěla zapomenout na bolestivou minulost. Všichni v Klokánku doufají, že se má konečně dobře!