Tři sestry

Dva dny před štědrým dnem přivedla matka 3 dcery – Haničku 5 letou, Péťu 4 letou a Sáru 2 letou, jelikož neměla finance a neměla s nimi kde být. Otec byl t. č. v léčebně. 

Děti přivedla špinavé, v letních botkách, bez čepiček, rukavic. Bez jejich dokladů, bez osobních věcí, pouze kočár, který sotva jel. Děti byly nachlazené. Péťa byla hodně nakrátko a zubatě ostříhaná, každý vlas jinak dlouhý a ve vláskách ošklivé krusty ekzému. Ve vláskách měly děti vši. Hanička měla na noze nehet, vypadající jako dlouhý černý dráb, který ji prstík deformoval. Tety měly hodně práce, aby se holčičky daly dohromady.

Zjistili jsme, že děti neumí držet pastelku v ruce, neznají základní zvířátka, barvy apod. Hanička u nás začala docházet do MŠ. Děti u nás postupně dohonily v dovednostech děti jejich věku, jelikož byly velice šikovný.

Matka s otcem byli s dětmi v občasném kontaktu, kdy dětem slibovaly věci nemožné a nikdy se nesplnily. Jelikož matka nebyla do 3 měsíců schopná převzít děti zpět do péče, úřady rozhodly o tom, že děti převezme do péče dětský domov.