Reakce veřejnosti k uveřejňování fotografií dětí, kterým hledáme rodinu

 ----- Original Message -----
From:
To: fod@fod_cz
Sent: Thursday, February 10, 2011 7:45 PM
Subject: Děti k adopci

Dobry den,

chtěla bych vyjádřit svoji velkou podporu činnosti FOD.

V dnešních zprávách na Prime jsem shlédla spor mezi JUDr. Vodičkovou a zástupkyni Ombucmana (jmeno jsem nezachytila)  ohledne zobrazování dětí na webových stránkách FOD.

Jsem přesvědčena, ze konáte správně a v zájmu dětí, o kterých se jinak nikdo nedozví.

Nepovažuji zveřejněni jejich životních příběhu včetně fotografie a dalších "citlivých" údajů za nic, co by je jakkoli ohrožovalo.

V dnešní společnosti už dávno nic není tajemstvím a jsem přesvědčena, že tzv. "citlivé údaje" ani neexistuji. Co existuje jsou podvodníci, ale protestují proti tomu, abychom žili naše životy tak, že vše budeme podřizovat těmto černým entitam a pouze předjímat lidskou špatnost.

Pojďme to udělat obráceně, tak jak to děláte vy - udělat, co je v našich silách, abychom zpříjemnili život těm méně šťastným. Tak budeme i my šťastnější, tak bude šťastnější i tato negativně založená česká společnost :-))

Považujte tento dopis za otevřeny.

Přeji hodně úspěchů.

PaedDr. Ivana Klinderova

P.S. Velmi bych uvítala nějaké diskusní fórum - chat na vašich webkách. Myslím, že byste tak mohli získat velkou podporu společnosti a okamžité reakce na kauzy, které se často řeší jen od úředních stolu, protože o nich společnost neví. Přiklad názoru z "lidu" by tak jistě vice rozhýbal naši netečnost vůči okolnímu světu.