Reakce na článek "Klofánek: fond ohrožující rodiny"

----- Original Message -----
From: Radek Kubak
To: jpatocka@literarky_cz
Cc: fod@fod_cz
Sent: Friday, June 29, 2007 11:43 PM
Subject: Re: Klofánek: fond ohrožující rodiny

    
Pane Patočko,
    
po přečtení Vaší mírně řečeno filipiky jsem strnul v němém úžasu. Již dříve jsem o Vás slýchal, že nejste člověk té nejlepší jakosti ale teprve obsah článku mě v tomto názoru utvrdil.
    
Novinář, neřkuli šéfredaktor, by měl podle mě být člověk nezávislý a nestranný. Neříkám, že si nemůže udělat svůj názor nebo ho snad prezentovat. Ale ve Vašem případě - jak můžete hodnotit spor, jehož jste přímý účastník?
    
Zastáváte se rodiny, jež týrala své děti a místo toho, abyste si nyní tiše sypal popel na hlavu za to, že jste se na týrání nepřímo podílel tím, že jste mu nezabránil, tak provádíte nenávistné žlučovité výpady na organizaci, která se týraných dětí ujala.
    
Jak konzistentní je vlastně Váš názor na děti v tomto zařízení, které někdy nazýváte klokánek a někdy klofánek (to se tak bojíte žaloby za Vaše lži nebo se tak často překlepáváte?)? Vyčítáte klokánku, že se k dětem chovají příliš rodinně a že děti příliš rychle předávají do cílových rodin. Máte tedy ten dojem, že správná péče o dítě je dlouhodobé umístění v chladném prostředí, aby si snad dítě nezpůsobilo nějakou citovou vazbu? Skutečně myšlenka hodná Myslitele. Komentovat snad názory na krádeže dětí a zneužívání finančních prostředků v tomto světle ani nemá smyslu.
    
I jen průměrně myslícímu člověku, který sleduje veřejnoprávní i neveřejnoprávní televizní zprávy, musí být jasné, že Váš výpad je pouze primitivní pomsta způsobem, kterým jste schopen se mstít. Styl článku pak je normální bulvár, pracující s osočováním osob, skrývajícím se za mlhu "zdroje Literárních novin". Vždycky jsem i myslel, že LN jsou nezávislé nebulvární médium - nyní nechápu, jak do něj může přispívat i člověk jako Ivan Hoffman, kterého si velmi vážím.
    
V tuto chvíli si asi říkáte, že tato zpráva je jen můj soukromý názor a pravdu máte Vy. V rámci sebereflexe si prosím tedy přečtěte své články z minulého roku hodnotící výsledky voleb a sestavování vlády. Tam jste měl tu stejnou pravdu jak nyní - žádnou, nesplnila se jediná čárka z Vašich analýz.
    
Už dál nechci téma rozebírat, ale na závěr nemůžu jinak, než vyjádřit, že i přestože se snažím držet pravidla: "Nesuď, abys sám nebyl souzen", tak ve Vašem případě udělám vyjímku: Jste zlý člověk.
    
Radek Kubák