Fond ohrožených dětí – 6. ročník pobytů pro pěstouny a osvojitele

Vážení a milí, dovolte, abychom vám nabídli další ročník letních pobytů pro náhradní rodiny. Jako každoročně nabízíme pobyty ve Školicím a terapeutickém středisku Chabajda. 

Pobyty v Praze:

Školicí a terapeutické středisko Fondu ohrožených dětí CHABAJDA, Chabařovická 1125/4, Praha 8 - viz www.chabajda.cz

POZOR – jediná nevýhoda je, že objekt není bezbariérový – ubytování se nachází ve II. patře budovy na sídlišti (např. dětské kočárky bude možno ponechat uzamčené v přízemí).

Termín:

  2. 7. - 7. 7. 2015

20. 7. - 25. 7. 2015

27. 7. – 1. 8. 2015 

10. 8. - 15. 8. 2015

17. 8. - 22. 8. 2015

zahájení - příjezd do 13,00 hodin, první služba oběd,

ukončení – poslední služba snídaně, případně balíček na cestu

                  

Ubytování:

3 a 4 lůžkové pokoje, vždy pro tři pokoje je společné sociální zařízení (WC a sprchový kout),  od nás má návštěvník k dispozici pokrývku a polštář s ložním prádlem, sám by si měl přivézt ručník (a přezůvky...). Maximální kapacita je 30 míst, zajistíme i dětské postýlky.

U objektu je menší zahrada, kde je dětské hřiště, děláme zde táborák, grilujeme. Pokud to dovolí počasí, na zahradu také přesouváme výtvarné a sportovní aktivity dětí. V okolí je několik dětských hřišť, poblíž zastávky metra Ládví  byl otevřen nový plavecký bazén.


Stravování:

Zajištěno celodenní stravování, pitný režim, možnost vaření kávy, čaje během dne bez omezení, podle programu příp. zajištěn balíček, rádi vám zajistíme také dietní nebo vegetariánskou stravu apod.


Program:

Nabízíme rodinám připravený program a dále řadu možností individuálních akcí.

V průběhu předchozích ročníků letních pobytů jsme absolvovali řadu výletů, prošli jsme Starou Prahu, Pražský hrad, Vyšehrad, jeli jsme na výlet na Karlštejn, navštívili jsme pražskou ZOO i řadu muzeí, absolvovali plavbu parníkem po Vltavě. Letos jsme navíc navštívili dětský zábavní park Mirakulum, zajímavou výstavu, Křivoklát a Koněpruské jeskyně a Letiště Václava Havla. Vzhledem k tomu, že se k nám někteří vracíte již poněkolikáté (a my vám za to moc děkujeme) a mnozí z vás u nás ještě nebyli, program bude v příštím roce variabilně přizpůsoben tomu, pokolikáté k nám jedete. Těm, kteří k nám jedou poprvé, jistě neupřeme poznávací procházky po Praze, pro vás ostatní budeme program doplňovat o nové, dosud nepoznané cíle :-).

Do programu budou jako již každoročně zařazeny výtvarné aktivity pro děti (a třeba i pro dospělé) nebo relaxační masáže (určené především pro rodiče).

Pro představu nových zájemců o pobyty uvádíme níže možné varianty programu:

a)    Krásný den můžete s dětmi prožít za branami ZOO Praha. Navíc z centra je možné jet do ZOO parníkem.

b)    V Pražské botanické zahradě (poblíž ZOO) je krásný skleník Fata Morgana, ve kterém je umístěna expozice tropických rostlin.

c)    Návštěva muzeí - Leteckého muzea, Muzea hraček, Muzea Lega, Národního technického muzea, Muzea panenek, Muzea čokolády, voskových figurin a dalších.

d)    Návštěva historického centra Prahy, Pražského hradu, Zlaté uličky, Vyšehradu

e)    Park Mirakulum v Milovicích, aquaparky

Jako doplněk programu můžete využít nabídky několika krytých i nekrytých koupališť v Praze

a okolí nebo vyrazit s dětmi do kina (některé filmy i v 3D).


Na řadu aktivit z programu máme zajištěné buď zlevněné vstupné, anebo přímo vstup

zdarma. Bližší informace k cenám vstupného obdržíte po příjezdu k nám, s našimi partnery

průběžně jednáme a snažíme se naši nabídku zlevněných aktivit rozšiřovat.

Cena pobytu       

Cena zahrnuje ubytování a stravování v rozsahu plné penze,

  • dítě od narození do 2. narozenin – zdarma
  • dítě od 2 let do 6. narozenin – 800,- Kč
  • dítě od 6 let do 12. narozenin – 1 100,- Kč
  • dítě od 12 let – studenti – 1 500,- Kč
  • dospělý – 2 250,- Kč

Dále budou návštěvníci hradit podle své účasti na programu případné vstupné a jízdenky na městskou hromadnou dopravu (při jejím využití v rámci pořádaného programu), v případě zájmu lze objednat a uhradit na místě balíček na zpáteční cestu v ceně 50,- Kč za kus.


Přihláška na pobyty

Zájemce prosíme o zaslání připojeného hromadného rezervačního formuláře na adresu chabajda@fod_cz, případně poštou na adresu Olga Jindrová, Fond ohrožených dětí, Chabařovická 1125/4, 180 00 Praha 8, a to nejpozději do 15. 2. 2015.

Všichni zájemci budou do 15. 3. 2015 e-mailem informováni o svém zařazení na pobyt a do 31. 3. 2015 jim bude zaslán poukaz s pokyny k úhradě pobytu. Vzhledem ke kapacitě zařízení budou upřednostněny přihlášky podle data jejich poslání a dalším zájemcům bude nabídnut případně jiný neobsazený termín.

V poukazu bude vypočtena celková cena pobytu přihlášené rodiny. Z této částky je nezbytné uhradit do 30. 4. 2015 zálohu ve výši 50% vypočtené ceny. Zbývající část ceny musí být uhrazena do 30. 6. 2015. Bankovní spojení a variabilní symbol jednotlivých plateb bude uveden na poukazu.

Pokud se vybraného pobytu nebudete moci zúčastnit, je nutné toto neprodleně ohlásit na Chabajdu (chabajda@fod_cz nebo tel. vedoucí zařízení – Olga Jindrová 724 667 657) nebo doporučeným dopisem na adresu Školicí středisko FOD, Chabařovická 4, 180 00 Praha 8, nejméně však 30 dní před plánovaným nástupem na rekreaci, aby vám mohla být vrácena zaplacená záloha. Po této lhůtě bude záloha vrácena pouze na základě předloženého písemného vyjádření lékaře či doložení jiné neodkladné záležitosti.

Pokud byste chtěli individuálně navštívit Prahu a využít ubytovací a stravovací služby našeho Školicího a terapeutického střediska FOD Chabajda, je to samozřejmě možné i v průběhu roku. Je pouze potřebné kontaktovat Chabajdu a bude-li kapacita volná, určitě vám rádi vyjdeme vstříc.